Historia firmy Habasit

Historia firmy Habasit

Na naszym blogu często skupiamy się na produktach, technikach i poradach dotyczących konserwacji – wierzymy, że te wskazówki będą pomocne dla naszych klientów. Postrzegamy każdy wpis jako kolejny sposób, aby wspierać szerszą społeczność firmy Habasit, ale dzisiaj sięgniemy do początków tej społeczności.

Ruch od zawsze towarzyszył firmie Habasit. Nic w tym dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę profil działalności firmy. W tym roku obchodzimy 70-lecie jej powstania, a nasza historia stanowi fundament, na którym budujemy przyszłość. Ciągły rozwój firmy od momentu jej założenia w Bazylei w 1946 roku sprawił, że Habasit stał się globalnym liderem w przemyśle taśm transportujących. Obecnie zatrudniamy 3 700 pracowników w ponad 30 powiązanych spółkach na całym świecie.

Nasi założyciele

Fernand Habegger założył firmę w wieku 25 lat, wraz z przyszłą żoną Alice. Prowadząc działalność handlową po II wojnie światowej, miał okazję osobiście przekonać się, jak złożony może być proces konstrukcji taśm. Skaleczenie spowodowane zahaczeniem o złączkę taśmy skłoniło go do zmiany dotychczasowego podejścia. Na przekór obowiązującym zasadom, rozpoczął poszukiwania prekursorskich rozwiązań, eksperymentując z PCV i poliamidem, które były nowymi materiałami na rynku. Historia firmy rozpoczęła się, gdy zaraz po zakończeniu II wojny światowej państwo Habbeger zarejestrowali nazwę Habasit.

Nazwa firmy

Nazwa firmy jest połączeniem pierwszych dwóch liter nazwiska „Habegger”, miejsca rejestracji „Basel”, a ostatni człon pochodzi od nazw materiałów syntetycznych, takich jak „Bakelit”. W kolejnych latach firma Habasit stała się dobrze znaną i zaufaną marką w branży pasów na całym świecie.

Nieustająca chęć wprowadzania innowacji sprawia, że z niecierpliwością oczekujemy tego, co przyniesie przyszłość. Każdego dnia nasz dział badań i rozwoju dokonuje nowych odkryć. Kolejne produkty są w fazie testów i udoskonaleń. To właśnie koncentracja na przyszłości pozwoliła nam osiągnąć obecną pozycję.

Mamy nadzieję na kontynuację tego trendu. Odwiedzaj nasz blog, aby uzyskiwać szczegółową pomoc i użyteczne informacje, a w przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się z nami.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat historii firmy? Zobacz film inspirujący film, „The Habasit Story”.

 

 

1 czerwca 2017  |  Dodane przez

Susan Dijkhuizen

Susan Dijkhuizen is a member of the Global Marketing and Communications Team. Her expertise is in online marketing, website development, and social media. She is a native Dutch speaker and fluent in English.